Információbiztonsági Specialista

Feladatok

  • Informatikai biztonsági eszközök, védelmi megoldások jelzéseinek monitorozása, riportolása
  • Informatikai biztonsági események elemzése, értékelése, biztonsági incidenssé minősített események kivizsgálása, dokumentálása
  • SIEM rendszer menedzselése,
  • eseményforrások bekötése, a forrás által küldött információk megfelelő feldolgozásához szükséges egyedi értelmezők, szövegelemzők készítése, karbantartása
  • a monitorozott informatikai szolgáltatás funkcióinak működéséhez, felhasználói tevékenységéhez illeszkedő használati esetek definiálása, karbantartása
  • jelzések, riasztási szintek, határértékek beállítása, hangolása
  • Fenyegetettségi információforrások (Threat Intel) követése, elemzése

Elvárások

  • Minimum középfokú iskolai végzettség (informatikus, mérnök informatikus, információbiztonsági szakember)
  • Tapasztalat
  • informatikai biztonsági eszközök, védelmi megoldások ismerete
  • webes, illetve mobil technológiára épülő alkalmazásokat működtető kiszolgáló infrastruktúra felépítése, fő elemei ismerete
  • Terület: információbiztonság, kibervédelem
  • Munkavégzésre irányuló elvárások
  • önállóság, proaktivitás, kreativitás, problémamegoldó beállítottság, nyitottság új kihívások vállalására, új ismeretek megszerzésére, önképzés, önfejlesztés igénye és képessége
  • Számítógépes ismeret
  • nagy méretű szöveges állományokban keresést, szűrést megvalósító eszköz/program felhasználói szintű ismerete
  • MS Excel kimutatás, diagram készítés funkciók ismerete
  • Angol nyelvtudás, speciálisan az informatikai, információbiztonsági terület szaknyelvének ismerete megértés szintjén

Előnyt jelent

  • Információbiztonsági eseménymonitoring területen szerzett tapasztalat
  • Naplóelemzés területén szerzett tapasztalat
  • Operációs rendszerek, webes alkalmazások naplózási megoldásainak ismerete
  • Valamely elterjedt szkript nyelv ismerete, powershell, bash, python
  • SIEM rendszer ismerete
  • Sérülékenységvizsgálatok végzése, etikus hacker képesítés
  • Webes, illetve mobil technológiára épülő informatikai alkalmazások fejlesztése, üzemeltetése

Amit kínálunk

  • változatos, kihívást jelentő feladatok
  • Home Office lehetőség (hibrid munkavégzés)
  • versenyképes jövedelem és juttatások (munkába járás támogatása, SZÉP kártya, AYCM SportPass, önkéntes pénztári támogatás)
  • szakmai képzések támogatása
  • stabil, hosszú távú munkalehetőség
  • családbarát munkahely
  • rendszeres közösségépítő programok
  • könnyen megközelíthető, modern munkakörülmények Budapest belvárosában (kerékpárbarát munkahely)
Csak egy fájl.
100 MB korlát.
Engedélyezett típusok: txt, rtf, pdf, doc, docx.